Skład RMN 2022/2023
Przedstawiciele Rady Młodych Naukowców Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na rok akademicki 2022/2023:
dr hab. Piotr Regulski - Przewodniczący Rady Młodych Naukowców
Zakład Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej, Wydział Lekarski
Działalność naukowa i badawcza obejmuje zakres zagadnień związanych z metodami przetwarzania obrazów medycznych (MRI, TK, CBCT, USG, cefalometria, pantomografia) i mikrotomograficznych, algorytmami segmentacji, uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji, wspomaganiem komputerowym w stomatologii i ortodoncji (CAD – computer aided dentistry), modelowaniem do druku 3D oraz wirtualnej rzeczywistości.
dr Maciej Janik - Wiceprzewodniczący Rady Młodych Naukowców
dr Agnieszka Dominiak
Zakład Biochemii i Farmakogenomiki, Wydział Farmaceutyczny, Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii
- Obszar badawczy koncentruje się na poznaniu zjawisk zachodzących w mikrośrodowisku różnych stadiów raka jelita grubego na poziomie wzajemnych zależności między komórkami nowotworu i rekrutowanymi przez niego fibroblastami. Szczególne zainteresowania dotyczą określenia zmienności funkcji subpopulacji fibroblastów w rozwoju i progresji zmian nowotworowych w jelicie grubym, w opaciu o badania na modelach ko-kultur in vitro.
mgr Wojciech Goch
Zakład Chemii Organicznej i Fizycznej, Wydział Farmaceutyczny
- Działalność naukowa objemuje modelowanie efektów stochastycznych na przebieg reakcji biochemicznych w nanoskalowych objętościach. Dodatkowo istotnym elementem realizowanych zadań naukowych jest szeroko pojęta analiza biofizyczna.
dr Sandra Górska-Jakubowska
Zakład Techonologii Leków i Biotechnologii Farmaceutycznej, Wydział Farmaceutyczny
- Obszarem badań naukowych jest biosynteza związków o działaniu przeciwnowotworowym oraz specjacja związków organicznych zawierających selen i badanie wpływu selenu na zmianę aktywności biologicznej wyizolowanych ekstraktów.
dr Agnieszka Bzikowska-Jura
Uniwersytecka Pracownia Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacją, Zakład Biologii Medycznej, Wydział Nauk o Zdrowiu
- Działalność naukowa obejmuje przede wszystkim identyfikację i analizę czynników wpływających na skład pokarmu naturalnego, ze szczególnym uwzględnieniem sposobu żywienia i stanu odżywienia kobiet w okresie laktacji. Dodatkowo istotnym elementem realizowanych działań jest dietetetyka pediatryczna (w tym neonatologiczna), zwłaszcza w zakresie żywienia w kryzysie (współpraca z UNICEF).
dr Jakub Gąsior
Klinika Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej, Wydział Lekarski
- Główne obszary działalności naukowej: rehabilitacja, aktywność fizyczna i sport w chorobach dzieci i młodzieży.
dr Karolina Zakrzewska
Zakład Epidemiologii i Biostatystyki, Wydział Lekarsko-Stomatologiczny
- Działalnośc naukowa związana jest z dostarczaniem danych niezbędnych do kreowania polityki zdrowotnej w obszarze zapobiegania zakażeniom przenoszonym drogą parenteralną i drogą kontaktów seksualnych, szczególnie poprzez realizację projektów i badań przekrojowych w populacjach kluczowych.
dr hab. Mateusz Adamiak
Labolatorium Medycyny Regeneracyjnej, Wydział Lekarski, Centrum Badań Przedklinicznych
- Działalnośc naukowa obejmuje hematologię przedkliniczną, ocenę zjawiska mobilizacji krwiotwórczych komórek macierzystych z niszy szpikowej do krwiobiegu, a także ponownym wszczepieniu i zasiedleniu tych komórek w niszy szpikowej.
dr Ceren Eyileten - Postuła
dr Tomasz Piecha
lek. Marcin Morawski